Jak mohou řemeslníci získat ještě více zakázek?

Jak mohou řemeslníci získat ještě více zakázek?

Pokud jste jako řemeslník na internetu vidět, mohou se Vám investoři ozývat, když budou něco potřebovat. Jak ale zajistit, abyste věděli VY o zakázkách, které ve Vašem okolí právě probíhají? Může se stát, že máte práci na 1-2 týdny dopředu, ale pak už ne. Jak sehnat více zakázek?

Nespoléhejte, že se Vám někdo ozve. Sami si najděte zákazníka a správnou zakázku ve Vašem okolí.

Poptávkové servery šetří čas zadavatelům i řemeslníkům

Existují poptávkové servery, kam investoři a budoucí zákazníci vkládají své poptávky a očekávají, že se jim řemeslníci ozvou. Investoři tím získávají jednoduchou formou nabídky od několika firem a mohou si tak v klidu vybrat firmu, která jim bude nejlépe vyhovovat. Vy jako řemeslník získáváte možnost zjistit informace o zakázkách, které jsou ve Vašem okolí a o kterých byste se pravděpodobně nedozvěděli.

Nejvíce propracovaným poptávkovým serverem je v současné době pravděpodobně www.nejremeslnici.cz

Do tohoto projektu mají řemeslníci registraci zdarma a okamžitě po registraci začnou realizačním firmám chodit poptávky z okolí na základě vybraných oborů. Pokud se objeví zakázka, která řemeslníka osloví a bude ji chtít zhotovit, může na ni reagovat a pokusit se ji získat. Zakázku bude asi snadnější získat, pokud se budou dodržovat pravidla z bodu 1 (odvádějte kvalitní práci) a 2 (jak prodat svoji cenu), tedy mít pozitivní reference a dobře připravenou nabídku. Pokud zakázku řemeslník nezíská, nic se neděje. V nejremeslnici.cz budou další desítky podobných zakázek. Pokud zakázku jako řemeslník získáte, budete muset nejremeslnici.cz zaplatit drobnou provizi, za to, že Vám zakázku sehnali. S touto provizí počítejte samozřejmě už při naceňování zakázky.

Předpokládáme, že se řemeslníkům vyplatí být v projektu www.nejremeslnici.cz registrován, protože tak budou vědět o zakázkách, které jsou poblíž. Ale jinak než z tohoto poptávkového serveru by se o nich řemeslník nedozvěděl. Každý den zadají investoři z celé České republiky několik stovek poptávek, které registrovaným řemeslníkům mohou přijít do e-mailové schránky.

Známe i případy řemeslníků, kteří už shánějí poptávky jen přes tento server a podnikání jim dobře klape.

 

Pokud jste řemeslník, vyzkoušejte, jestli to může pomoci i Vašemu byznysu. Podívejte se na právě zadané zakázky www.nejremeslnici.cz

 

Máte další tipy, jak získat více zakázek. Podělte se o ně v diskuzi níže.