Kde nakupují stavební materiály řemeslníci a profesionálové

Z výsledků hodnocení kvality je možné vyčíst zajímavé trendy v jednotlivých kategoriích stavebních materiálů. Jedním z nich je informace, kde řemeslníci a profesionálové z realizačních firem nakupují nejraději.

Nejvíce střechařů, kteří se zúčastnili hodnocení kvality, nakupuje nejraději ve Stavebninách DEK. Menší počet střechařů preferuje nakupování u Evromat, následně u První chodské a v Dachdeckeru. Pak následuje Pro Doma a ProEX 2000. 40% všech hodnotících nakupuje nejraději u některého z dalších prodejců střešních materiálů.

Nejvíce stavebních firem, které se zúčastnily hodnocení, preferují Stavebniny DEK, následované s odstupem stavebninami Pro Doma. 65% řemeslníků a realizačních firem preferuje nakupování u jiných prodejců.

Největší počet instalatérů a topenářů nakupuje nejraději ve firmě Ptáček. Druhý největší počet instalatérů a topenářů preferuje nákupy u firmy Gienger. 41% hodnotících topenářů a instalatérů preferuje nákupy u jiných firem.

Nejvíce hodnotících elektroinstalatérů nakupuje nejraději v Elkovu. Následují KV Elektro a Elfetex, následováno firmami Aspera a SMS elektro. 50% hodnotících elektrikářů nakupuje nejraději někde jinde.