Proč Vás bude chtít řemeslník ošidit?

Velmi ožehavé téma. Nadpis se asi spoustě poctivých řemeslníků nebude líbit, ale… Existuje spousta řemeslníků, kteří na investory prostě budou zkoušet různé finty, aby z nich dostali více peněz. Nebo aby jim investoři zaplatili za materiál nebo práci, kterou nevykonali. Nebo aby si práci zjednodušili na úkor kvality.

Tak tedy

Proč a jak Vás bude chtít řemeslník ošidit?

1) Protože se nevyznáte v postupech práce – nevíte, co přesně za detailní práci řemeslník dělá, tak Vám naúčtuje více.

2) Protože se nevyznáte v materiálech – nevíte, co přesně nakoupil za materiál. Třeba ten nejlevnější a účtuje Vám ho jako drahý značkový.

3) Protože ho nekontrolujete – tak prostě některé práce vynechá nebo „odflákne“, ale samozřejmě je naúčtuje v plné kvalitě.

Dejte si pozor především na firmy s krátkou historií, bez ověřených referencí a pracující „načerno“. Neznáte jejich pravé důvody důvody a jen těžko se z takových řemeslníků dostávají peníze zpět, když něco zkazí a je nutné práci předělat.

Dejte si pozor na zaměstnance větších společností. Jejich snahou často není budovat dobré jméno společnosti, ale vydělat rychle peníze s co nejmenší námahou. Bez důkladné a stálé kontroly se mohou „snažit“ odfláknout každou práci, která bude překryta něčím jiným (pod podlahou, ve fasádě, pod střešní krytinou,…).

Pokud sami postupům práce a materiálům nerozumíte, požádejte někoho zkušenějšího, aby na řemeslníky dohlížel nebo si najměte stavební dozor.

Seznam stavebních dozorů najdete ve vyhledávači firem: http://kvalitnistavebnimaterialy.cz/remeslnici/

 

Máte zkušenosti s odfláknutou prací od řemeslníků. Podělte se o ně v diskuzi.

 

Taky se Vám stalo, že Vás řemeslník okradl. Napište nám svůj příběh do diskuze