VÍTE JAK POZNAT

KVALITNÍ STAVEBNÍ

MATERIÁLY?

Pro stavbu a rekonstrukci svého domu nebo bytu používejte jen kvalitní stavební materiály:

 • zkontrolujte nezávislé hodnocení kvality stavebních materiálů,
 • porovnejte jednotlivé značky materiálů pro hrubou stavbu, střechu, elektroinstalace, vytápění a vybavení koupelen a
 • vyberte si takové materiály, které budou mít nezávislé potvrzení kvality a budou odpovídat Vašim cenovým očekáváním.

PRÁVĚ PROBÍHÁ HODNOCENÍ KVALITY ZAPOJTE SE TAKÉ A

VYHRAJTE

Zúčastněte se internetového hodnocení kvality stavebních materiálů. Vyplněním jednoduchého a zábavného dotazníku, které trvá zhruba 15 minut, se dostáváte do slosování o ceny za více než 100.000 Kč.

Do internetového hodnocení se dostanete kliknutím na tlačítko níže.

NARUŠUJEME STOJATÉ VODY V ČESKÉM STAVEBNICTVÍ

Od nynějška se počítá již jen kvalita stavebních materiálů. 

Využijte výsledky nezávislého hodnocení kvality stavebních materiálů od stovek profesionálů. Stavební materiály vybírejte na základě hodnocení kvality od těch, kteří se stavebními výrobky pracují každý den.

Už nebudete muset spoléhat na informace o stavebních materiálech v internetových diskuzích. Už se nebude muset ptát na rady známých, kteří už mají postaveno. Nyní máte přístup ke všem informacím na jednom místě. Podívejte se na VÝSLEDKY  a najděte si kategorii výrobků, kterou nyní potřebujete při stavbě nebo rekonstrukci domu či bytu řešit.

 

OD TEĎ JEN KVALITNÍ STAVEBNÍ MATERIÁLY

Hledáte kvalitní stavební materiály pro stavbu domu nebo bytu? Chcete použít kvalitní materiály a nechcete za ně zbytečně přeplácet? Nevyznáte se v široké nabídce stavebních materiálů? Nevíte, kde sehnat nezávislé informace o skutečné kvalitě stavebních výrobků?

Nejste v tom sami. Máme pro Vás řešení!

V současné době probíhá hodnocení výrobků.

Již od května 2016 najdete na těchto stránkách hodnocení stavebních materiálů. Stavební materiály pro stavbu Vašeho domu nebo bytu si tak jednoduše vyberete dle kvality. Nebo se ujistíte, že stavební materiály, které jste si vybrali a chcete používat, jsou opravdu kvalitní.

V současné době probíhá hlasování odborníků v jednotlivých kategoriích.

Nejste odborník, ale chcete také hlasovat a zúčastnit se losování o ceny. Určitě můžete. Váš hlas nebude do hodnocení výrobků započítán, ale bude sloužit jako cenná informace pro výrobce stavebních materiálů.

Chcete vědět více o hlasování, cenách do losování, hodnocení stavebních materiálů a další podrobnosti? Čtěte dále

KDO HODNOTÍ KVALITU STAVEBNÍCH MATERIÁLŮ?

STAVEBNÍ FIRMY

 • Pálené cihly

 • Pórobetony

 • Betonové výrobky

 • Fasádní systémy

 • Plastová okna

 • Garážová vrata

 • Komíny

STŘECHAŘI

 • Pálené tašky

 • Betonové tašky

 • Plechové krytiny

 • Hydroizolační fólie

 • Střešní okna

 • Tepelné izolace

 • Asfaltové šindele

 • Asfaltové pásy

 • Podstřešní fólie (DHV)

 • Okapy a svody

INSTALATÉŘI

 • Kotle

 • Vany

 • Sanitární výrobky (umyvadla a WC)

 • Vodovodní baterie

 • Podlahové topení

 • Radiátory

ELEKTRIKÁŘI

 • Zásuvky a spínače

 • Jističe a rozváděčové systémy

 • Domovní vstupní systémy

Kvalitu stavebních materiálů dovedou nejlépe ohodnotit profesionálové, kteří s nimi každý den pracují. Řemeslníci, stavební mistři, majitelé a zaměstnanci stavebních firem. Každý den se jim do rukou dostávají všechny možné typy materiálů.

Ze svých zkušeností a praxe tak dovedou nejlépe rozeznat a ohodnotit kvalitu stavebních materiálů. Dobře vědí, jaké materiály jsou kvalitní, dlouho vydrží a dobře se s nimi pracuje. Rozhodně také ví, jakým materiálům je lepší se vyhnout, protože jsou poruchové, nebo se u nich často vyskytují problémy, nepřesnosti a chybovost nebo reklamace. 

Na základě hodnocení profesionálů jsou udělována jednotlivým výrobcům stavebních materiálů dva typy ocenění potvrzující jejich vysokou kvalitu a jedinečnost.

Svým hlasováním přispívají stovky odborníků z celé ČR. Tím získáváme nezávislé hodnocení kvality stavebních materiálů. A stavebníci jistotu nezávislého hodnocení a doporučení od stovek řemeslníků.

Hodnocení kvalitních stavebních materiálůy

JAK JE KVALITA STAVEBNÍCH MATERIÁLŮ HODNOCENA?

Řemeslníci a stavební firmy svými hlasy určí v 26 kategoriích nejvíce kvalitní stavební materiály. V roce 2016 se bude hlasy odborníků určovat kvalita stavebních materiálů v oblasti hrubé stavby, střech, elektroinstalačních, topenářských materiálů a materiálů pro vybavení koupelen. Odpovídat budou v každé kategorii odborní řemeslníci.

Na základě jejich hlasů budou udělena ocenění jednotlivým výrobcům stavebních materiálů.

JAKÁ OCENĚNÍ BUDOU UDĚLENA?

Ocenění TOP QUALITY

Ocenění TOP QUALITY bude uděleno firmám za jejich vysoce kvalitní výrobky a materiály.

V každé kategorii může být toto ocenění uděleno výrobním firmám, s jejichž výrobky pracovalo v minulém roce velké množství odborníků. Jedině tak může být zajištěno nezávislé určení kvality na základě vlastní zkušenosti. Zároveň musí být materiály výrobní firmy hodnoceny odborníky jako vysoce kvalitní  - průměrná známka musí být vyšší než 6 na desetibodové stupnici.

Ocenění TOP QUALITY je potvrzením vysoké a ověřené kvality stavebních materiálů. Pro investory nebo stavebníky je ocenění TOP QUALITY zárukou výběru kvalitních stavebních materiálů.

Ocenění NEJLEPŠÍ

Ocenění NEJLEPŠÍ  bude uděleno výrobním firmám na základě hlasování odborníků. Toto ocenění získají v každé kategorii značka/výrobce, jež jako nejlepší ohodnotí největší počet odborníků.

Ocenění NEJLEPŠÍ je potvrzením jedinečnosti a nejvyšší kvality stavebních výrobků. Toto ocenění může získat v kategorii pouze jedna firma.

Pro investory je ocenění NEJLEPŠÍ zárukou vysoké kvality a výjimečnosti oceněných stavebních materiálů.

MOHOU HLASOVAT I LAICI?

Hodnotit stavební materiály mohou jak úplní laici, zkušení uživatelé domů s důkladnými zkušenostmi o stavebních materiálech, tak i řemeslníci. Do výsledků se započítává pouze hodnocení řemeslníků.

Ovšem ani hlasy laiků se neztratí. Všechna hodnocení budou zaznamenána a budou sloužit výrobním firmám jako podklady o vnímání. Jedině tak může dojít ke zlepšení kvality stavebních výrobků!

Proto, pokud můžete, udělejte si několik minut času a hlasujte. Pomůžete tím zkvalitnit český stavební trh.

Všichni hlasující, tedy i laici, budou zařazeni do losování o ceny v hodnotě 100.000 Kč.

Proč stavební materiály vybírat dle ocenění?

Stovky řemeslníků, stavebních mistrů, zaměstnanců a majitelů stavebních firem hodnotí kvalitu stavebních materiálů dle vlastních zkušeností. Kdo jiný, než ti, kteří se stavebními materiály pracují každý den, by měl o kvalitě vědět více.

Kde se dozvím výsledky hodnocení v jednotlivých kategoriích?

V sekci Výsledky budou od poloviny května výsledky největšího nezávislého hodnocení stavebních materiálů.

Jsou lepší výrobky oceněné jako NEJLEPŠÍ nebo jako TOP QUALITY?

Stavební výrobky s oceněním NEJLEPŠÍ, byly uvedeny největším počtem profesionálů jako nejlepší ve své kategorii. Výrobky TOP QUALITY byly ohodnoceny jako vysoce kvalitní. Tedy splňují vysoká kritéria na kvalitu. Ocenění NEJLEPŠÍ je vyšším stupněm ocenění než TOP QUALITY.


4 NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY K HODNOCENÍ?

Hodnotí se jednotlivé výrobky, výrobkové řady nebo výrobci?

Vždy se hodnotí značky stavebních materiálů. Název značky je často shodný s názvem výrobce.

Proč se nehodnotí jednotlivé stavební výrobky? Mnozí výrobci stavebních materiálů nabízejí desítky, stovky nebo tisíce jednotlivých výrobků. Není možné ohodnotit každý jednotlivý výrobek. Navíc často dochází k obměně výrobků. Tím by docházelo k rychlému zastarání hodnocení. Z tohoto důvodu se hodnotí značky stavebních materiálů. 

Jsou stavební výrobky bez ocenění TOP QUALITY nebo NEJLEPŠÍ špatné?

Ocenění NEJLEPŠÍ a TOP QUALITY je puncem nezávislé a oveřené kvality stavebních materiálů. Stavební materiály, které toto ocenění nezískají, nesplňují některé z důležitých kritérií: nízká používanost profesionály, jež neumožňuje zajistit nezávislé hodnocení, nebo nízké hodnocení kvality stavebními profesionály. Kvalita materiálů, které ocenění nezískaly, může být stále dobrá. Ovšem není možné ji nezávisle ověřit.

Je důležité používat kvalitní stavební výrobky?

ANO. Vždy je lepší používat kvalitní výrobky. Máte tak větší jistotu, že Vám výrobek vydrží. V případě, kdy nastane jakýkoliv kvalitativní problém, se pak k němu výrobce postaví čelem a bude se snažit vyřešit Váš problém. Kvalita stavebních výrobků ovšem není jediným kritériem. Je také nutné mít výrobek dobře ve stavbě nainstalovaný, tzn. že dobrou práci musí provést i realizační firma.

Záleží jen na kvalitě stavebních výrobků nebo i na něčem jiném při stavbě nebo rekonstrukci?

Pro kvalitní stavbu je potřeba splnit 3 kritéria, která jsou stejně důležitá:

1) použít kvalitní výrobek, který bude dobře vypadat, dobře sloužit a dlouho vydrží,

2) správně a vhodně ho do stavby nainstalovat, aby plnil svůj účel,

3) použít spávné konstrukční prostředí, skladby materiálů a doplňkové materiály, které doplňují nebo omezují funkčnost výrobku.

DÁRKY V LOSOVÁNÍ

Každý, kdo se zúčastní hlasování, se dostává do losování o zajímavé ceny:

 • DEWALT - 3X Kompaktní vrtačka s bezuhlíkovým motorem 18 V

  Technologie bezuhlíkového motoru zaručuje vynikající účinnost a dlouhou pracovní dobu na jedno nabití baterie. Dokonale kompaktní a lehká konstrukce umožňuje použití i na hůře přístupných místech. Celokovová odolná převodovka prodlužuje životnost nářadí. 15 poloh pro nastavení momentu umožňuje stejnoměrné šroubování do různých materiálů. Elektronický modul chrání vrtačku před poškozením, které vznikne přetížením, přehřátím nebo před úplnýM vybitím baterie. Součástí balení jsou dvě baterie s kapacitou 1,5 Ah. Vrtačka poskytuje kroutící moment až 60 Nm a 2 000 ot/min. Max. průměr vrtáku do dřeva je 38 mm. Záruka je 3 roky po registraci stroje na internetu na adrese: wwww.dewalt.cz/3
 • 11x roční předplatné časopisu Dřevo&Stavby

  Dvouměsíčník Dřevo&Stavby se věnuje současnému trendu individuální bytové výstavby u nás – domům na bázi dřeva. Cílem časopisu je přiblížit stavebníkům výhody moderní dřevostavby postavené z prefabrikovaných dílců či z masivních profilů a poukázat na kvalitu bydlení v nich. Magazín neopomíjí ani zařízení moderních dřevo staveb jak z hlediska bytového designu, tak technického vybavení.
 • 10x kartonové balení piva Gambrinus

  Po napití ucítíte velmi příjemný říz. Drobné bublinky laškující na povrchu jazyka podporují dobrou pitelnost. Je tady sladovost vyvážená s hořkostí a středně plné tělo.
 • 11x roční předplatné časopisu Sruby&roubenky

  Magazín o stavbách z masivního dřeva určených k bydlení i rekreaci, zdravém bydlení, domech typových i podle individuálnich požadavků s důrazem na využití přírodních materiálů
 • 8 skipasů do skiareálu LIPNO (platí pro hlasování do 20.2.)

  Skiareál Lipno je unikátní pětihvězdičkové lyžařské středisko, kde si užívají hlavně rodiny s dětmi všech věkových kategorií, a to nejen při lyžování. Zatímco rodiče a jejich děti lyžují, prarodiče s kočárky mohou vyrazit na procházku kolem lipenského jezera, do korun stromů či na kávu a zákusek do jedné z početných restaurací.
 • 10x 5-litrový soudek piva Gambrinus

  Pivo, které už přes 20 let vytváří českou pivní kulturu a stalo se nepsaným etalonem české "desítky". Jde o Gambrinus Originál, tedy desítku. Ta je rozšířená natolik, že ve větších městech prakticky nemáte šanci udělat otočku o 360 stupňů, aniž byste přitom zahlédli aspoň jednu ceduli oznamující, že právě tam čepují tento plzeňský zázrak.
 • Nářadí STANLEY

  Ať vyberete od Stanley jakékoliv nářadí, vždy můžete počítat s kvalitou, robustností a vysokou odolností.